HCP-ONLINE logo Svenska | English

Ny användare | Glömt lösenord | Cookies
    Logga in >> 
 
Startsidan / Tävlingar / Resultat
Tävlingsresultat NT, Enköping  

SBGF logo
Utvecklat av Empir AB
Online: 243  Logged in: 0
Egenskaper
Deltagare
Resultat
Ladda ner resultatrapport i PDF-format eller Excel-format. Excelrapporten kräver Excel 2000.

Plac Namn Klubb S1S2 S:a Snitt
A-klass
1 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 3234 66 33,0
2 Bror Wallén Eskilstuna BGK 3435 69 34,5
3 Patrik Nässelqvist Sundbybergs BGK 3634 70 35,0
4 Hans Fryklund Enköpings BGK 3834 72 36,0
5 Magnus Mårtensson Skellefteå Bangolfklubb 3836 74 37,0
6 Martin Lönnroth Norrtälje BGK 3843 81 40,5
7 Andreas Amsjö Norrtälje BGK 3943 82 41,0
7 Jon Björklund Tantogårdens BGK 4339 82 41,0
9 Adam Jigler Enköpings BGK 4246 88 44,0
10 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 4544 89 44,5
11 Robin Andersson Strängnäs BGK 5242 94 47,0
12 Jan Söderqvist Södertälje BGK 4550 95 47,5
B-klass
1 Rikard Sjölund Hammarby BGK 3937 76 38,0
2 Benny Hasth Strängnäs BGK 4037 77 38,5
3 Lennart Kensert Enköpings BGK 4335 78 39,0
4 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 4138 79 39,5
5 Mats Rosenberg Örebro BGK 4041 81 40,5
6 Stig Högkvist Hammarby BGK 4143 84 42,0
7 Moshe Arad Tantogårdens BGK 5042 92 46,0
C-klass
1 Filip Björklund Tantogårdens BGK 4140 81 40,5
2 Rune Pousette Enköpings BGK 4044 84 42,0
3 Kristina Svensson Uppsala BGK 3946 85 42,5
4 Joakim Lindström Strängnäs BGK 4541 86 43,0
5 Filip Wahlmark Solna BGK 5037 87 43,5
6 Conny Pihl Uppsala BGK 3653 89 44,5
7 Ronny Ekberg Strängnäs BGK 4446 90 45,0
8 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 4943 92 46,0
9 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 4846 94 47,0
10 Stig Westerberg BGK VK-78 4649 95 47,5
11 Roger Asp Eskilstuna BGK 5246 98 49,0
12 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 5445 99 49,5
13 Eva Prennfors Strängnäs BGK 4954 103 51,5
14 Tony Strömberg BGK VK-78 5451 105 52,5
15 Jan Lönnroth Ersta MGK 5550 105 52,5
16 Per-Åke Berg Solna BGK 4960 109 54,5
17 Bertil Andersson Hammarby BGK 5754 111 55,5
18 Reine Hansson Haninge BGK 6850 118 59,0
19 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 6658 124 62,0
D-klass
1 Johnny Lindqvist Strängnäs BGK 3747 84 42,0
2 Kjell-ove Malm Hammarby BGK 4244 86 43,0
3 Tage Westerberg BGK VK-78 4848 96 48,0
4 Eva Elfstrand BGK VK-78 5445 99 49,5
5 Patrik Vikström Eskilstuna BGK 4555 100 50,0
6 Mats Gustafsson Eskilstuna BGK 5153 104 52,0
7 Hans Hessel Enköpings BGK 6750 117 58,5
8 Arne Andersson Tantogårdens BGK 5768 125 62,5
9 Anette Holgersson Norrtälje BGK 6564 129 64,5
10 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 5677 133 66,5
11 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 6771 138 69,0